Why to Go Vegetarian?

why to go vegetarian

Why to Go Vegetarian?

Every year in Lithuania on November 1st, World Vegetarian Day kicks off a month of parties, potluck, presentations, food tasting displays…and lots of friendly discussions! For those new to vegetarianism, it serves as an enticement to give meatless fare a try (even for a day) and learn about its many benefits. I thought, today is a great day to talk more about my family’s decision to embrace vegetarianism.


Kiekvienais metais Lietuvoje, Lapkričio 1 dieną minima Pasaulio Vegetarų diena. Šią diena prasideda vegetariško maisto ragavimas, reklamavimas na ir žinoma, daugybė draugiškų diskusijų. Tiems, kam vegetariška mityba yra kažkas naujo, šiadien yra puiki proga išbandyti vegetarišką patiekalą ir sužinoti apie vegetariškos mitybos privalumus. Aš nusprendžiau, jog šiandien yra puiki proga pakalbėti apie tai, kodėl mes šeimoje nusprendėme prisijaukinti vegetarišką mitybą.

why go vegetarian

I discovered vegetarianism due to my passion for eco living. Reading and learning about eco life naturally leads to the information about food: what we are eating and the environmental impact  of food industry. The fact, that planet cannot feed nearly eight billion with meat alone and information about environmental impact of meat industry was sufficient enough for me to consider a vegetarian diet. However, this fact wouldn’t convince meat lovers. In that case is very important to mention that going vegetarian will benefit not only the planet but also them and their family. Today meat  is different, there are a number of disturbing things in it: hormones, animals fedded GMO, synthetic supplements, antibiotics, meat treated with ammonia and bleach.

You don’t have to make a radical decision to go vegetarian – if you don’t feel ready, take it slow. At first, try to reduce meat consumption, maybe try a “Meatless Monday” tradition? If you need some recipes inspiration, take a look at my Pinterest Vegetarian Board.


Besidomėdama ekologišku gyvenimu, savaime aptikdavau informaciją apie maistą, apie tai kas patenka ant mūsų stalo ir kokį poveikį aplinkai daro maisto pramonė. Apsvarstyti vegetarišką mitybą mane pastūmėjo ne tik faktas, kad pasaulis negali išmaitinti 8 bilijonų žmonių vien tik mėsa, bet ir informacija apie tai, kokią žalingą įtaką mėsos pramonė turi aplinkai. Žinoma, mėsą mylintį vyrą įtikinti atsisakyti mėsos tokio fakto nepakaks, bet pradėjusi domėtis apie vegetarišką mitybą daugiau, supratau, jog tokia mityba suteikia privalumų ne tik planetai, bet ir mūsų sveikatai. Šiandieną mėsa nebe tokia kaip buvo prieš daugybę metų: hormonai, antibiotikai, pašarų sintetiniai priedai, pašarai, pagaminti iš genetiškai modifikuotų augalų, skerdienos ir įrengimų dezinfekavimo priemonės, vandenį sulaikančios medžiagos, paviršiniai konservantai – tai tik dalis to, į ką verta atkreipti dėmesį.

Nebūtina imtis radikalių pokyčių, pradžioje išbandykite bent jau sumažinti mėsos kiekį, galbūt išbandykite įvesti pirmadienio be mėsos – “Meatless Monday” tradiciją? Tokiu atveju susipažinsite su vegetariškais patiekalais, o receptų idėjų galite iš mano Pintereste esančios Vegetariškų receptų lentos.

Are we vegetarians?

No. I do not put myself in any frames, we eat what we want. And now, we want to eat less meat. I would say we eat meat meal maybe once a week. Without labeling ourselves as vegetarians, we have a freedom to choose. If we are going to see our friends and they don’t have vegetarian food it’s ok to eat meat. And because we don’t buy meat often, we can invest in a good quality organic meat if we want a piece. I have to admit, the most difficult is to start. You have to learn cooking in a completely different way, you feel lost and overwhelmed by all the information. However, today we enjoy discovering new foods, tasting new recipes and my little one enjoys eating vegetarian.


Ar mes esame vegetarai? Ne. Aš nestatau savęs ir savo šeimos į jokius rėmus ir mes valgome tai, ką norime. 0 šiuo metu, mes norime valgyti mažiau mėsos. Jos valgome galbūt kartą per savaitę. Tokia mityba mums labai patinka, jaučiamės laisvi ir neįpareigoti, neužsidėję sau kažkokios etiketės, tad nuėję į svečius i neradę vegetariškų patiekalų galime valgyti mėsą. Kadangi mėsą perkam retai, galime sau leisti nusipirkti geresnės kokybės, ekologiškos mėsos. Turiu pripažinti, kad sunkiausia buvo pradėti, kadangi mitybos įpročiai keičiasi iš pagrindų, reikalauja daug žinių ir reikia išmokti gaminti iš naujo. Tačiau šiandien mes mėgaujamės atradimais, naujais patiekalais, o dukrytė viską valgo noriai ir be problemų.

vegetarian

Where  to start?

You should start from researching general information about healthy and ethical eating. The knowledge gained will help you to understand what changes you have to make and when. My start was with a book “A Good Life. A guide to Ethical living”.  It is probably the best source of information about ethical living and eating, with all the details about the food quality, environmental issues and healthy sustainable choices.

I would highly recommend reading a Healthy Happened post about healthy eating. I agree with every single word she wrote and as she is talking more about nutritional facts it will inspire you to rethink your diet. Furthermore, you will find loads of delicious recipes there.

“Cowspiracy” documentary might be a good source of information as well. Also, you will hear some information about cow’s milk and why it is linked to breast cancer. To be honest, we stopped using cow’s milk for a different reason but this fact may help you to consider switching to dairy free milk. Our favourite is hemp milk.


Pradėkime nuo domėjimosi sveika, etiška mityba. Jūsų sukauptos žinios padės patiems apsispręsti nuo ko ir kada norite pradėti. Mano padžia buvo atsitiktinai į mano rankas patekusi knyga “A Good Life. A guide to Ethical living”. Tai bene viena geriausių knygų apie etišką gyvenimą ir mitybą, kurioje galybė naudingos informacijos apie šiuolaikiniame maiste slypinčius pavojus ir apie saugius pasirinkimus.

 Taip pat rekomenduoju paskaityti šį Healthy Happened įrašą, kurį skaitydama vis pritariamai linkčiojau galva (lietuviškas tekstas apačioje). Kadangi mano sąlytis su sveika mityba yra iš ekologijos pusės, man sunkiau paaiškinti faktus, kuriuos ji, kaip sveikos mitybos žinovė sklandžiai išvardino savo siunčiamoje žinutėje jums. Ji išvardino daugybę tų pačių faktų, dėl ko mano šeima atidžiai renkasi maisto produktus ir esu tikra, jog ir jus įkvėps apmąstyti savo mitybą. Be to, jos puslapyje rasite ir daugybę apetitą keliančių receptų.

Apsvarstyti vegetariškos mitybos pasirinkimą gali padėti ir “Cowspiracy” dokumentinis filmas. Jame išgirsite ir įdomių faktų apie karvės pieną, kaip jame esantys hormonai siejami su krūties vėžiu. Nors mes atsisakėme karvės pieno gerokai anksčiau ir dėl kitų priežasčių, geresnė savijauta ir šis faktas tik patikino, jog tai buvo teisingas spredimas. Vietoj karvės pieno mes renkamės augalinės kilmės, dažniausiai įvairių riešutų pieną, o pats mylimiausias yra kanapių pienas.

Stay Healthy!

Love,

E.

2 Comments
 • Healthy Happened

  November 1, 2016 at 7:28 pm

  Koks nuostabus ir įkvėpiantis įrašas. Patiko man labai Tavo mintys apie tai, kad nespaudžiate savęs į rėmus, tačiau kartu su šeima priimate sveikatai palankesnius sprendimus bei renkatės kokybiškus maisto produktus kaip galima dažniau 🙂 Labai pati tai palaikau ir be galo dėl jūsų džiaugiuosi 🙂 Esat šaunuoliai.

  Didelis ačiū už paminėjimą, be galo malonu. 🙂 O aš pas Tave visada apie ekologiją sugrįžtu pasidomėti, taip ir bendradarbiaujame matau :)) <3

 • La Pepa

  November 3, 2016 at 6:59 pm

  Dėkoju, Solamita! 🙂 sunkiausia pradžia, rodos nežinai nuo kur pradėti, bet yra toks pasakymas: tu žengi pirmą žingsnį, visata už tave nužengia tris 🙂 Tai taip man buvo ir su sveika mityba – žengiau pirmą žingsnį, o paskui viskas savaime. Žinoma, labai dėkinga esu vyrui, kad domisi, palaiko – nes be jo, viena didelių pokyčių nesugėčiau taip sparčiai įgyvendinti 🙂

  Labai smagu, kad skaitai La Pepa, džiaugiuosi, kad atrandi naudingų dalykų 😉